  • CASC3849-2200
  • Compatible with floor heating and cooling
  • Lifetime residential warranty
  • Easy To Clean
  • Elegant, wide plank
  • Waterproof surface
Order a sample Free
Not sure if this floor fits your style and needs?
Product features
  • Surface and Edge Protect +
  • Water-resistance icon for floors showing two water droplets and an upward arrow
    Waterproof surface
    Uniclic
    Matching accessories
Dimensions
Length 2200 mm
Width 190 mm
Height 13 mm